kontaktní údaje:

Mateřská škola, Bojkovice,
Štefánikova 830,
okres Uherské Hradiště

IČ: 750 20 726

 

ředitelka:
Martina Kuchařová
kucharova.msbojkovice@uhedu.cz

účetní:
Lenka Páralová
msbojkovice@uhedu.cz

 

školka Štefánikova:

Štefánikova 830
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 448

 

školka 1. máje:

čtvrť 1. máje 828
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 446

 
 

O nás > Školka 1. máje

Školka 1. máje

Mateřská škola na sídlišti Čtvrť 1. máje byla postavena v roce 1973. Je trojtřídní s kapacitou 75 dětí a stojí na okraji sídliště ve východní oblasti Bojkovic.

Velkou výhodou této školky je její dostupnost pro většinu rodičů z města a blízká vzdálenost k největším podnikům ve městě (Zeveta, a.s., Albo Schlenk, a.s., Moravia Cans, a.s).

Tato malá školka prošla v letech 2015-2016 celkovou rekonstrukcí a těší se velké oblibě rodičů. Děti jsou zde spokojené, i když jsou prostory zmiňované školky stísněné. Malé třídy, z kterých vedou schody na galerku (prostor pro výchovně-vzdělávací činnost a spaní), slouží zároveň jako jídelny. V letním období jsou proto často využívány příjemné venkovní terasy, které spojují třídy s přilehlou udržovanou zahradou. Všechny tři třídy jsou vybaveny novým nábytkem, stolečky, židlemi a vkusnými dekoracemi. Barevnost všeho zařízení ladí s barvami stěn a osvětlením. Jsou dokončeny i úpravy zahrady, která je využívána jak z přední, přístupové části (školní oslavy), tak hlavně z jižní strany, kde jsou průlezky, skluzavky, lanová dráha, kolotoč, pískoviště a jiné dřevěné prvky pro hru i vzdělávání. Mateřská škola má samostatnou kuchyni, ve které se vaří i pro doplňkovou činnost.