kontaktní údaje:

Mateřská škola, Bojkovice,
Štefánikova 830,
okres Uherské Hradiště

IČ: 750 20 726

 

ředitelka:
Martina Kuchařová
kucharova.msbojkovice@uhedu.cz

účetní:
Lenka Páralová
msbojkovice@uhedu.cz

 

školka Štefánikova:

Štefánikova 830
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 448

 

školka 1. máje:

čtvrť 1. máje 828
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 446

 
 

Fotoreportáže

Školní rok 2007/08

 

 

Pasování na školáky - školka Máj

20. června 2008

Ve školce na sídlišti 1.máje jsme naše hosty u příležitosti pasování na školáky přivítali písničkami a tanečky. Po velkém potlesku nadešel čas samotného aktu pasování, které děti braly velice vážně. Vždyť je po prázdninách čeká velká změna - vstup do 1. třídy!

Tak všem novým žáčkům přejeme hodně štěstí, jedniček a milé paní učitelky !

 

Pasování na školáky - školka Štefánikova

18. června 2008

Tak nám zase uplynul školní rok jako voda a je tu loučení. Paní učitelky z 1. třídy ZŠ nám pasovaly děti na školáky, rozdaly pěkně ilustrované knížky od Eduarda Petišky "Olin a lišky". Po pěkně prožitém dopoledni, ve kterém se prvňáčci na čas vrátili zpět do školky, se naši noví školáci jistě více těší do školy.

 

Den sluníčka

16. června 2008

V pondělí 16.6.2008 jsme se již po čtvrté sešli s dětmi a pracovníky Dětského domova v Bojkovicích na jejich pěkném hřišti, abychom si změřili síli ve sportovním soutěžení. Tety a jeden strýc nám hodnotili dovednosti v různých disciplínách. A jen na nás bylo, kolik bodů získáme do celkového součtu. Dopadlo to dobře - nebylo poražených, všichni něco dostali. A tak sluníčko nesvítilo jen na obloze, ale i v dětských očích a taky ta papírová na našich tričkách.

 

Divadlo a lázeňské prameny Luhačovice

11. června 2008

Po velmi pěkném divadélku o Včelích medvídcích jsme se vypravili po stopách léčivých pramenů na lázeňské kolonádě. Některým dětem chutnaly oba dva, někteří se zatvářily stylem "co to je?". Chuť si pak spravily lázeňskými oplatkami a dobrotami od maminek. Úspěšný návrat z výletu jsme završili písní "Sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu!".

 

Poklad na zámku Nový Světlov

2. června 2008

Co myslíte, našli naši "stopaři" zámecký poklad a nebo nenašli? Správně! Našli. A jak se z něho radovali a zároveň ochutnali - vidíte na fotografiích.

 

Hostětín, starší děti

27. května 2008

Po společném příjezdu do Hostětína jsme společně v dětském koutku posvačili, ale pak se starší, zdatnější děti od mladších trhly a šly si svou cestou. Byla delší, náročnější, prošly více stezky s dřevěnými sochami, a proto ochutnávka moštu ve zdejší ekologické moštárně více chutnala.

 

Hostětín, mladší děti

27. května 2008

Našim dětem jsme chtěli výlet zpestřit o další dopravní prostředek. Proto jsme požádali o pomoc pracovníky na železniční stanici v Bojkovicích. Ti nám vyšli vstříc a nechali přistavit celý vagon jen pro nás. Tak tak se tam skoro 100 zúčastněných dětí vešlo, ale byla to paráda!

 

Oslava Dne matek - školka Štefánikova

15. května 2008

Všichni jsme byli vděční, že nám přálo počasí. Věta: "Sluníčko nás má rádo!" zněla každou chvilku. Proto i na MŠ Štefánikova se oslava pro maminky opravdu vydařila. Maláčci po svém programu vyzvali své maminky k tanci a při písničce od Dády se společně zavlnili v rytmu. Pršet začalo až po opékání špekáčků, a to už se každý mohl spokojeně vypravit domů.

 

Oslava Dne matek - školka 1. máje

14. května 2008

Oslava na školní zahradě, která byla pořádána 14.5. ke Dni maminek, byla zároveň oslavou k 30. výročí založení Mateřské školy 1. máje. Ke slavnostnímu programu, na kterém se podílely všechny děti, jsme přizvali country skupinu Skaláci. Ti nám zahráli mimo jiné i píseň "Zuzana", při které naši malí tanečníci předvedli své country tanečky. Věřte, že krok-sun-krok není zrovna jednoduchý, ale děti jej zvládly na jedničku!

 

Rej čarodejnic

30. dubna 2008

Naše malé čarodějky přišly opět pozdravit a naučit něco nového z čarodějnických praktik zkušené čarodějky z Domu dětí v Bojkovicích. Zda se jim učení povedlo, poznejte sami podle fotografií. Nám všem se celá akce velice líbila a těšíme se na příští shledání.

 

Školka hledá Super Star

23. dubna 2008

Takto suverénně se již představují děti z naší školky při pěvecké soutěži Školka hledá Super Star. Naši vítězové: Ml.kategorie: 1.Eliška Kapsová, 2.Anetka Šlégrová, 3. Magdalénka Hřibová.

St.kategorie: 1.Kačka Slavíčková a Lukáš Valášek, 2. Eliška Mlčková, 3. Kačka Páralová. Zvláštní cenu poroty za osobitý projev získal 3-letý Matýsek Kročil. Zvítězily ale všechny děti, protože překonaly strach a trému ze sólového vystoupení před velkým publikem.

Blahopřejeme !!!

 

Společné saunování

27. března 2008

Možná, že z fotek nepoznáte, že se děti z obou MŠ před tímto focením společně saunovaly ve školce na Štefánikové ulici. Ale v dnešní době nebylo vhodné zveřejnit fotografie dětí ze sauny, jak se potí a sprchují. Pouze první dvě fotky - už při odpočinku, jsou nám toho důkazem. Po společné sauně si šli všichni hrát do třídy a děti z MŠ 1. máje se seznámily s hračkami a prostředím svých kamarádů z druhé školky. Před rozloučením jim paní učitelka rozdala diplomy za saunování.

 

Vynášení Moreny

25. března 2008

Jaro vítáme jak se na každou mateřskou školu sluší a patří, tj. vynášením Moreny a jejím vhozením do řeky Olšavy. Děti si přitom zazpívají lidovou píseň "Morenu neseme, utopiť ideme" a o přicházejícím jaru, na které netrpělivě čekáme. Možná ho našimi písničkami přivoláme o něco dříve.

 

Velikonoční předvádění

13. března 2008

Každým rokem se školka na sídlišti 1. máje v předvelikonočním období promění v koutky lidové tvořivosti. Děti si vlastnoručně vyzkouší šikovnost vytvořit si svůj tatar z vrbových proutků, kuřátko z barevných drátků, pletení košíků, malování kraslic voskem, velikonoční dekoraci z přírodnin a jiné zajímavé činnosti. Dokonce si poradí s bílkovým sněhem a ozdobí si pečeného beránka.

 

Kouzelník ve školce

25. února 2008

Před vystoupením herce Slováckého divadla Tomáše Šulaje jsme si říkali : "Možná přijde i kouzelník." A on skutečně přišel a všechny nás pobavil svými triky a kouzelnickými dovednostmi. Pan Šulaj má dar komika a ten opravdu uplatnil ve svém kouzelnicko-humorném představení.

 

Naše "kočičky" - Kulturní dům

10. února 2008

Aby upevňování našich zážitků z karnevalu bylo dostatečné, děti z MŠ 1. máje pod vedením paní učitelek Yvetty Vaňkové a Marušky Jahodové nacvičily skotačivé kočičí vystoupení. Zatancovaly ho na Kulturním domě na karnevale pořádaném Domem dětí v Bojkovicích. Doufáme, že se všem velice líbilo, tak jako našim malým "kočičkám".

 

Karneval ve školce

8. února 2008

Bojkovický Fašank odstartoval v našich školkách karnevalový týden pod názvem Haló, pane Karnevale!. Od pondělí až do pátku jsme si podle Školního vzdělávacího programu hráli s tímto tématem. Abychom umocnili vědomosti a dovednosti, které děti během týdne získaly, uspořádali jsme "Maškarní rej". Kdo si nepřinesl masku z domu, dostal ji od paní učitelek a veselí mohlo začít. Hudba, tanec, soutěže - a sladká odměna!

 

Sportovní den

2. února 2008

Někdy se to tak stane, že jsou ve městě v jednom termínu naplánované dvě akce. Obě jsou důležité a atraktivní pro malé diváky! Naše sportovní dopoledne (letos již 7. ročník) přišly zpestřit maškary z fašankového průvodu. Zazpívaly, zahrály a zatancovaly a nikdo z nich nemohl spustit oči. Po jejich humorném vystoupení jsme se opět pustili do soutěžení a zdolávání přichystaných překážek. Ve třech kategoriích byly na závěr vyhlášeni vítězové, kterým jsme opět přichystali hodnotné ceny. Po únavě přišlo zasloužené občerstvení (uzenky darovala fa Raciola Jehlička) v bufetě sportovní haly. I tentokrát nás kvalitně obsloužil pan Jarek Savara. Děkujeme. Co nám přinese příští ročník se necháme překvapit v roce 2009.

 

Vánoční zpívání

12. prosince 2007

Podle obrázků nevíte, jestli je jaro, podzim nebo zima. Tak si s námi zahrálo počasí při vánočním zpívání u MŠ 1. máje. Ale ani mírné mrholení nás neodradilo od zpívání koled při harmonice a malého vánočního občerstvení, které přinesli někteří rodiče a sponzorsky - Raciola Jehlička. Samozřejmě že nechybělo ani překvapení - rozdávání vánočních balíčků, které děti našly pod nazdobeným stromečkem.

MŠ 1. máje

 

Vánoční zvonkování

11. prosince 2007

Je velice příjemné se v předvánočním shonu chvilku zastavit a s rodiči se sejít ve školce, podělit se s nimi i s dětmi o radost z vánočních dárků. Snad se i letošní líbily a udělaly všem velkou radost. Pěkná vánoční pohoda se protáhla až do pozdních odpoledních hodin a vydrželi i ti nejmenší návštěvníci.

MŠ Štefánikova

 

Mikulášská nadílka

6. prosince 2007

Dlouho toužebně očekávaný den je pro nás někdy velký oříšek, jak připravit děti, aby se zbytečně nebály čertovské návštěvy. Někdy se nám to podaří a někdy ne. Na fotografiích vidíte, že u každého dítěte je to jinak. Některé musíte utěšovat a jiné by se klidně nechalo odnést do pekla. Ale pěkné Mikulášské balíčky a upečené čertíky (sponzorský dar z pekárny Kurtin) si vzaly všichni beze strachu!

 

Zpívání u stromu

6. prosince 2007

Zazpívat a rozsvítit Vánoční strom ve městě je už dlouhá léta výsostné právo dětí ze školky.Dá nám to sice fušku nacvičovat stále něco nového, ale výsledek stojí zato. Tím odstartujeme v naší MŠ přípravy i vánoční náladu před Ježíškem.

 

Mikuláš - Kulturní dům

4. prosince 2007

I když nadpis zní Mikuláš, podle fotek poznáte, že jsme spíš čertíci Bertíci.Růžky nám zatím ještě nenarostly, ale ty, které nás zdobí na Kulturním domě při společném vystoupení, nám určitě sluší.Jeden se dokonce převlékl za anděla, ale čerta v těle nezapře. Poznáte ho?

 

Martin

12. listopadu 2007

První přivítání Martina na bílém koni proběhlo za velké účasti veřejnosti. Jak psaly Slovácké noviny, sešlo se přes 200 dětí a rodinných příslušníků, kteří chtěli v pěkném zámeckém prostředí přivítat první letošní sníh. A že nám opravdu napadl, vidíte na našich fotkách. O to příjemnější bylo posezení u teplého čaje, punče a napečených Martinských rohlíčků a perníčků.

 

Klub maminek

24. října 2007

I v letošním školním roce jsme úspěšně zahájili Klub maminek. Obě MŠ navštěvuje v průměru 10 nových dětí. A jak sami vidíte, ve školce se jim očividně líbí, i když přistání ze skluzavky je někdy překvapivé.

 

Olympiáda

4. října 2007

Letos jsme uspořádali již IV. ročník naší Dětské olympiády, kterou tradičně zahajujeme společný školní rok pro obě MŠ. Tato sportovní událost proběhla za pěkného podzimního sluníčka na krásně upraveném hřišti Církevní střední odborné školy v Bojkovicích. Za pronajmutí tohoto pěkného sportoviště tímto děkujeme paní ředitelce Heleně Hřebačkové.