kontaktní údaje:

Mateřská škola, Bojkovice,
Štefánikova 830,
okres Uherské Hradiště

IČ: 750 20 726

 

ředitelka:
Martina Kuchařová
kucharova.msbojkovice@uhedu.cz

účetní:
Lenka Páralová
msbojkovice@uhedu.cz

 

školka Štefánikova:

Štefánikova 830
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 448

 

školka 1. máje:

čtvrť 1. máje 828
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 446

 

Projekt
VÝZVA 63 V MŠ BOJKOVICE
REG. ČÍSLO: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/00112 03
je spolufinancován Evropskou unií.

Zvýšení kvality předškolního vzdělávání včetně usnadnění přechodu dětí na ZŠ a zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích.

Evropská unie

EVROPSKÁ UNIE
Evropské strukturální a investiční fondy
OP Výzkum, vývoj a vzdělávání

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
 

Fotoreportáže

Školní rok 2006/07

 

 

Přijetí na MÚ

22. června 2007

Na památku a taky za poznáváním našeho městského úřadu jsme se sešli s paní místostarostkou , kde naši předškoláci dostaly upomínkové drobnosti a společně se vyfotily v obřadní síni MěÚ. Zde děti z MŠ Štefánikova pomáhají vítat naše nové občánky pěkným pásmem u kolébky s panenkou.

 

Pasování na školáky - školka Máj

21. června 2007

Po opravdu vydařeném zabarvení celé zahrady paní královna pasovala poslední naše žáčky a zazvonil zvonec a času ve školce je konec !

S pěknými dárky zakoupenými ze Sdružení rodičů MŠ se s našimi předškoláky loučí všichni zaměstnanci obou mateřských škol.

 

Pasování na školáky - školka Štefánikova

20. června 2007

Každý předškolák se těší do první třídy. Pasování za účasti prváčků a paní učitelek ze Základní školy v Bojkovicích proběhlo na školních zahradách obou MŠ. Zpestřením byla pyrotechnická ukázka barevných dýmovnic a jednoduchého ohňostroje.

A po prázdninách hurá do školy !

 

Tajný výlet

19. června 2007

Tento tajný výlet byl tak tajný, že paní učitelky zapomněly zdokumentovat celou tajnou misi - cestu vlakem po samostatném zakoupení jízdenky, vystoupení v Záhorovicích, slízání výborné zmrzliny a po ochutnání záhorovské kyselky pěší túrou zase zpět do školky.

Tak někdy příště z tajného výletu i s fotkami!!

 

Lesopark Slavičín

13. června 2007

Ve školkách už víme, že ke každému správnému výletu patří vydatná svačina. V krásném prostředí Pivečkova lesoparku ve Slavičíně nám opravdu chutnalo. Každá školka jela zvlášť a počasí nám na obou výletech přálo. Děti se dosytosti vyřádily na atrakcích, které tento park nabízí.

 

Návštěva psovodů

5. června 2007

Ukázka výcviku pohraničních psů a policejní techniky patří k pěkným tradicím naší školky. Psovodi z cizinecké policie ze Starého Hrozenkova naše děti vždy překvapí svými ukázkami, jak pomocí psů zadržují delikventy na hranicích se Slovenskou republikou. Pod přísným dohledem pohraničníků nám cvičení psi ukázali svou dovednost a poslušnost. Po ukázce a povození na policejní motorce jsme si šli s chutí opéct voňavé špekáčky, které nám mezitím nachystaly paní uklízečky.

 

Zámek

31. května 2007

Jako každá správná výprava za hledáním pokladu, i ta naše musela po cestě za pokladem plnit různé úkoly, aby splnila podmínky, které předcházely vystopování pokladu. Na fotografiích vidíte, že cesta vedla i hustým porostem a nebyla jednoduchá. Po sladké odměně - nalezeném pokladu, jsme se ještě občerstvili frukem a oplatkem. Jeden snímek vám nabízí i záběr z nalezené hadí kůže. Na závěr jsme navštívili národopisné muzeum města Bojkovice, které je instalované v zámecké věži.

 

Svátek matek

16. května 2007

Při krásných vystoupeních všech dětí nejedna maminka či babička zamáčkla slzu v oku. Každá třída si připravila program s jiným tématem - malé děti ukázaly své dovednosti při dramatizaci známých pohádek, pásmem o sluníčku a zvířátkách, starší děti již zacvičily na rytmické melodie písniček z pohádek a samozřejmě se prezentovaly při přednesu básniček a dětských písní o maminkách. Jak vidíte na fotografiích, notně jim při vystoupení vytrávilo a tak s chutí se svými maminkami ochutnaly, co jim přichystaly naše paní kuchařky.

 

Rej čarodejnic

2. května 2007

Líbí se vám naše malé čarodějnice? Krásné show nám připravily vedoucí Domu dětí v Bojkovicích na zahradě MŠ 1. máje. Vydařilo se nejen počasí, ale také nálada a zážitky dětí, pro které takovéto akce pořádáme. Všem pracovníkům DD moc děkujeme a těšíme se na další setkání.

 

Školka hledá Superstar

19. dubna 2007

Máme úspěšně za sebou III. ročník naší pěvecké soutěže, ve které děti prokazují nejen hudební talent, ale také odvahu vystoupit před velkým publikem. Proto našim malým soutěžícím vždy držíme palce, aby jejich vystoupení porota posoudila co nejlépe. Ti, kteří nezískali žádné ocenění od poroty, určitě zabodovali v srdcích svých maminek za svou odvahu zazpívat na pódiu.

 

Oslava Dne žen na Penzionu

8. března 2007

Velice rádi jsme se připravovali na oslavu Mezinárodního dne žen, na kterou nás pozvala paní ředitelka Penzionu a DPS v Bojkovicích. Vystoupení dětí z MŠ 1. máje se líbilo všem babičkám a doufáme, že i celému personálu, který se o tyto ženy stará. A tak měly důstojnou premiéru naše nové květinky i sukýnky.

 

Sportovní klání dětí a rodičů

24. února 2007

Víte, že jsme se ve sportovní hale v Bojkovicích setkali už po šesté? Sobotní sportování rodičů a dětí je velice oblíbené a i tentokrát nás potěšila velká účast malých závodníků. Proto všichni, ne jen vítězové, dostali velké perníkové medaile, které upekly a nazdobily naše paní kuchařky. Při závěrečném pokřiku "Hurá" se za všechny rozloučil pan Jaroslav Blaha ze Sokola.

 

Maškarní bál ve školce

21. února 2007

Líbíme se vám? Nám se ve školce líbí moc! Hlavně, když si můžeme zaskotačit, obléct maškarní ohoz a paní učitelky si při pěkných písničkách zatancují s námi. Tak vypadal náš maškarní bál.

 

Dětský karneval

28. ledna 2007

Dětský karneval na Kulturním domě - děti z MŠ Štefánikova pod vedením paní učitelek Zdeny Zemčíkové a Libuše Ondruškové předvedly své dovádivé taneční číslo šašků při písni "Úíááá" od skupiny Maxim Turbulens.

 

Návštěva v 1. třídě

16. ledna 2007

Naši malí předškoláci si před zápisem do školy vyzkoušeli, jak se sedí ve školních lavicích.

 

Vánoční akademie

20. prosince 2006

Před Vánocemi je vhodný čas si všechno moc užít. A jak jinak, než že se na přípravách aktivně podílíme. Toto je naše vystoupení na Vánoční akademii ve sportovní hale v Bojkovicích při písních "Není nutno" a "Dělání". Jako pomůcku při cvičení jsme využili stavebnice, kterou nám věnoval hejtman Zlínského kraje pan Libor Lukáš.

 

Vánoční posezení

14. prosince 2006

Vánoční posezení s rodiči na MŠ Štefánikova proběhlo opravdu v duchu Vánoc. Vánoční zvonění a celý program předvedený všemi dětmi ve školce ubíhal při vůni svátečního cukroví. To donesly samy maminky na ochutnání pro všechny zúčastněné. S vlastnoručně vyrobeným zvonkem, který děti pověsily na jedli před školkou, všichni odcházeli spokojení a vánočně naladění.

 

Předvánoční setkání s rodiči

14. prosince 2006

Na fotografiích vidíte, že i před Vánocemi si rodiče udělají čas a sváteční chvilky se svým dítětem rádi věnují návštěvě MŠ 1. máje. V příjemné atmosféře nejenže dětem pomohli s rozbalováním dárků, ale vyrobili si na památku i malé upomínkové předměty.

 

Zpívaní u vánočního stromu

6. prosince 2006

Tak jako zářily světla na letošním vánočním stromě v Bojkovicích, tak se rozzářily oči našich dětí ze školek, když se mohly prezentovat vánočními koledami u rozsvícení vánočního stromu ve městě.

 

Mikulášská nadílka

6. prosince 2006

Studentky Církevní střední odborné školy v Bojkovicích nám přinesly dárky od Mikuláše. Samozřejmě, že nechyběl ani anděl v doprovodu smečky čertů. Zazpívali, zahráli na flétny a kytary, rozdali dárky a na rozloučení si s dětmi zatancovali, aby děti překonaly strach z neznáma.

 

Mikulášské vystoupení

1. prosince 2006

Vystoupení dětí z mateřské školky 1. máje na Mikulášském večeru na Kulturním domě. Že nám ve školce vyrůstají pěkní "čertíci"?

 

Divadélko ve školce

29. listopadu 2006

Máte rádi pohádky? My ve školce moc, a proto se snažíme o co největší účast na divadelních představeních. Na fotkách vidíte, že divadélko se dá hrát i v menších prostorech, než jsou klasická vystoupení. Do obou školek přijeli divadelníci s maňáskovým představením "Kočička a pejsek".

 

Dětská olympiáda

11. října 2006

Za krásného počasí se děti obou MŠ sešly na pěkně upraveném hřišti Střední odborné církevní školy v Bojkovicích. Změřily své síly v hodu míčkem, skoku do písku a běhu na 20 metrů. Za to byly odměněny diplomy, medailemy a sladkostmi.