kontaktní údaje:

Mateřská škola, Bojkovice,
Štefánikova 830,
okres Uherské Hradiště

IČ: 750 20 726

 

ředitelka:
Martina Kuchařová
kucharova.msbojkovice@uhedu.cz

účetní:
Lenka Páralová
msbojkovice@uhedu.cz

 

školka Štefánikova:

Štefánikova 830
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 448

 

školka 1. máje:

čtvrť 1. máje 828
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 446

 
 

Fotoreportáže

Školní rok 2014/15

 

 

Kašpárkovy popletené pohádky

21. června 2016

Závěrečná pohádka před prázdninami udělala všem radost, a tak hurá na prázdniny!

 

Pasování na školáky

17. června 2016

Bylo nám ctí již druhým rokem pasovat naše odcházející děti na Zámku Nový Světlov v Bojkovicích. Paní učitelka ze ZŠ TGM svou premiéru královny zvládla s úsměvem a všem dětem popřála šťastný přelet do školy. Závěr oslavy měli v režii Dva klauni ze Slováckého divadla.

 

Hledání pokladu

2. června 2016

Den dětí jsme oslavili malým dortíkem muffinem od paní kuchařek,a pak šli hledat vysněný poklad na Vyhlídku-ten jsme našli, snědli a spokojeně jsme odešli do školky, kde nás čekaly ledové ledňáčky. Zvládli jsme všechno...jako vždy! Jsme malí, ale čiperní.

 

Kácení máje, oslavy Dne dětí

1. června 2016

Tak velkou májku složit k zemi, je ale náročné, bylo vynaloženo velké úsilí nejenom od dětí, ale hlavně paní učitelek...

 

Výlet do Buchlovic

31. května 2016

Výlet byl pro všechny úžasnýýý!!! Děkujeme paní kastelánce a ostatním zaměstnancům zámku v Buchlovicích za vřelé přijetí a starost o naše pohodlí. Závěrečná pohádka naše krásné dojmy jen umocnila.

 

Písničková hodina

16. května 2016

V rámci interaktivního vzdělávání u nás proběhla písničková hodina. Děti aktivně pomáhaly se známými písničkami a zjevně je to velice bavilo.

 

Svátek maminek - MŠ Máj

12. května 2016

Ve školce na Máji proběhla oslava v duchu pohádek a rockenrollových rytmů, písnička z filmu Pomáda rozvířila všechny přítomné hosty. Červená bugatka a tančící těhotná paní učitelka naše zážitky ještě umocnily. Miminko v bříšku přečkalo bez úhony :-).

 

Svátek maminek - MŠ Štefánikova

11. května 2016

Svátek maminek patří mezi nejnáročnější jarní oslavy ve školce. Ale když všechno klapne, přinese radost nejen maminkám, ale všem zúčastněným. A letos jich bylo opravdu hodně a pěli samou chválu.

 

Stavění májky

28. dubna 2016

Krásná krajová oslava děti velice baví a při zdobení májky dávají všetečné a zajímavé otázky. A s dětmi se samozřejmě baví i paní učitelky - není nad prožitek...

 

Čarodějnický rej

27. dubna 2016

Naše milé kolegyně z Domu dětí a mládeže v Bojkovicích měly letos ztížené podmínky - pršelo, a tak se celý rej odehrával postupně v jedné, a pak ve druhé školce. Ale i tak jsme se úžasně pobavili!!

 

Ukázka práce s dravci

19. dubna 2016

Velmi poutavá návštěva sokolníků z Ostravska a jejich svěřenců se nám všem moc líbila. Draví ptáci, které v přírodě jen tak nepotkáváme nám brali dech...

 

Kouzelník Tom

15. dubna 2016

Kouzelník Tom patří mezi naše oblíbené hosty, každým rokem nám převádí své kouzelnické triky a my mu na ně vždy naletíme - rádi:-))

 

Saunování v MŠ

22. března 2016

"My jsme otužilci malí, všech teplot znalí...". Po nutné rekonstrukci sauny (nové sprchy, sanitární zařízení, podlahy, malování) se nám v nových dekách i prostěradlech báječně odpočívá.

 

Vynášení Moreny

21. března 2016

"Neseme Morenu, škaredú stařenu, co nám sněh nosila a dlúho škodila..."

 

Návštěva knihovny

9. března 2016

Naši budoucí čtenáři v místní knihovně, byly i zajímavé dotazy - kde se tu vzalo tolik knížek a všechny je přečtete?

 

Praxe CSOŠ v Lištičkách

8. března 2016

Budoucí paní učitelka v praxi..."Jak mám vzdělávací cíle motivovat, aby učení bylo hrou...?"

 

Den v Beruškách

7. března 2016

Hry, učení i zábava ve školce - to je to, co nás baví...

 

Karneval v MŠ

9. února 2016

Karneval se vydařil!! Děti i rodiče opravdu zodpovědně přistoupili k výrobě masek, některých jsme se i polekali, jiné nás pobavily...

 

Zápis "nanečisto"

27. ledna 2016

I letošní netradiční forma přípravy na zápis do školy se podařila. Děti se dopředu velice těšily a netrpělivě očekávaly, co se bude dít... prohlášením: "Šak to je lehké" se uklidnily a přípravu zvládly na jedničku. Sovičky mají krásné foto na rajčeti.

 

Divadlo v MŠ - O zvířátkách

21. ledna 2016

Naše oblíbené pohádky a tato se opravdu podařila. Byla o lišce a zajíčkovi a o všeličem jiném, co k pohádkám neodmyslitelně patří. Děti s dějem pohádky pomáhaly, co jim síly stačily...

 

Návštěva ZŠ TGM - Lištičky

13. ledna 2016

Těšíme se na školu a zápisy do ní budou naší první prověrkou, určitě ji zvládneme! Ale zatím jsme školu okukovali jen při návštěvě v 1. třídách. Byly i Sovičky z Máje, ale zapomněly foto :-))

 

Tři králové v MŠ

6. ledna 2016

Naši nejmladší králové si obchůzku po školce opravdu užili...

 

Vánoční nadílky v MŠ

16. prosince 2015

Dárečky ve všech třídách u dětí vzbudily velké očekávání, někteří nemohli ani dospat...my pedagogové jen doufáme, že všechna očekávání byla naplněna a děti měly z dopoledního Ježíška upřímnou radost. Odpoledne si ji vychutnaly i se svými nejbližšími...Děkujeme všem, kteří se podíleli na předvánoční hostině a následném ochutnávání přinesených dobrot.

 

Divadlo v MŠ - Vánoční pohádka

11. prosince 2015

Vánoce - to je čas pohádek...a Vánoční pohádka nás navštívila i v obou školkách.

 

Mikulášská nadílka v MŠ

4. prosince 2015

Tradiční Mikulášská nadílka...

 

Zpívání u ZŠ

4. prosince 2015

Na vánočním zpívání u ZŠ TGM se opět představily děti z Lištiček z MŠ Štefánikova.

 

Rozsvicování Vánočního stromu

1. prosince 2015

V letošním roce jsme poprvé zpívali u rozsvicování Vánočního stromu na Tillichově náměstí. Podílely se na něm děti z oddělení Lištiček pod vedením paní učitelek Hanky Koutné a Věry Kozáčkové.

 

Lucerničková slavnost

11. listopadu 2015

Již několik let marně vyhlížíme Martina na bílém koni. Naše "Lucerničková slavnost" kvůli tomu u dětí neztrácí na oblibě, právě naopak. Letošní závěr se poprvé konal na novém Tillichově náměstí. Děti se podělily o perníkovou podkovičku a šly hledat ukrytý poklad, který hlídala zimní paní. Děkujeme rodině Jančaříkové za její ztvárnění :-)).

 

Malá dětská olympiáda

13. října 2015

Tradice se musí dodržovat, a proto jsme se opět všichni sešli na klášterním hřišti. Jednotlivé disciplíny nám zorganizovaly studentky CSOŠ v Bojkovicích jako poděkování za praxe v našich školkách, které mají absolvovat v rámci studia předškolní pedagogiky.

 

Muzikoterapie v MŠ

7. října 2015

Zajímavá ukázka muzikoterapie s motivací afrických rytmů a hudebních nástrojů.

 

Včelí medvídci - zámek

23. září 2015

Opět na Zámku Nový Světlov! Tentokrát s pohádkou "O včelích medvídcích", kterou nám zahráli herci z divadla Věž Brno.

 

Světlušky

9. září 2015

I naše děti si vyzkoušely, jak je těžké si hrát a nevidět...