kontaktní údaje:

Mateřská škola, Bojkovice,
Štefánikova 830,
okres Uherské Hradiště

IČ: 750 20 726

 

ředitelka:
Martina Kuchařová
kucharova.msbojkovice@uhedu.cz

účetní:
Lenka Páralová
msbojkovice@uhedu.cz

 

školka Štefánikova:

Štefánikova 830
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 448

 

školka 1. máje:

čtvrť 1. máje 828
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 446

 

Projekt
VÝZVA 63 V MŠ BOJKOVICE
REG. ČÍSLO: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/00112 03
je spolufinancován Evropskou unií.

Zvýšení kvality předškolního vzdělávání včetně usnadnění přechodu dětí na ZŠ a zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích.

Evropská unie

EVROPSKÁ UNIE
Evropské strukturální a investiční fondy
OP Výzkum, vývoj a vzdělávání

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
 

Fotoreportáže

Školní rok 2013/14

 

 

Špekáčky na školní zahradě Máj

23. června 2014

Kýžené počasí nám nepřálo ani tentokrát, proto se špekáčky opékaly v troubě. Ale podle toho, jak dětem chutnaly, to zase tak velká chyba nebyla, co říkáte?

 

Tajný výlet Lištiček

19. června 2014

Třešnička na dortu za uplynulým rokem byla ve formě tajných výletů předškoláků a paní učitelek. Lištičky se vydaly na rozhlednu ke Krhovu a Sovičky na koupaliště v Eurocampingu v Bojkovicích. Batůžky byly plné dobrot, počasí přálo a paní učitelky přimhuřovaly oči před některými nezbednostmi - co víc si přát!!!

 

Pasování na školáky Sovičky

19. června 2014

"Ukázková hodina" pro rodiče s následným pasováním na školáky proběhla na terase školky za pěkného počasí. Paní učitelka ze ZŠ TGM pasovala a dala najevo všem dětem, že se na ně moc těší a po prázdninách se spolu sejdou v 1. třídě. Příjemné odpoledne zakončilo i chutné občerstvení a možnost si spolu pohrát na zahradě školky.

 

Hledání pokladu

3. června 2014

Tentokrát nás nestabilní počasí přemluvilo, abychom slíbený poklad nehledali jako obvykle na Zámku Nový Světlov, ale přímo ve školkách, respektive na školních zahradách. Děti se snažily a pak mohly směle prohlásit:" Našli moji rádcové...!"

 

Školní výlet na mysliveckou chatu na Řepové

30. května 2014

Těšili jsme se moc. Dokonce nám na poslední chvíli přálo i počasí, takže ukrytý poklad v lese byl úspěšně nalezen. Svačinka uprostřed přírody chutnala i těm, kteří s ní někdy mají problém. Děkujeme myslivcům z Krhova a Bzové za bezchybný servis a vlídné zacházení!!! :-))

 

Svátek matek

16. května 2014

V pátek 16.5.2014 jsme společně oslavili Svátek maminek, který byl věnovaný 30.výročí založení MŠ. Svá vystoupení jsme zahráli v kulturním domě před plným sálem rodičů a ostatních hostů, o které jsme se postarali i s občerstvením. Děti a paní učitelky na Máji předvedly operetku "Budulínek" a děti s paní učitelkami na Štefánikové balet "Labutí jezero". Obě představení chápejte jako parodie, které se opravdu vydařily. Závěr oslavy patřil dětské show z Agentury Lena+.

 

Rej čarodějnic

30. dubna 2014

Na školní zahradě MŠ 1. máje se konal slet čarodějnic. Úspěšné zdolání všech překážek dokazují naše fotky.

 

Stavění májky

30. dubna 2014

Vítání jara při stavění májky a za zpěvu jarních písniček je pro nás vždy příjemnou zábavou.

 

Superstar 2014

25. dubna 2014

Z romantického prostředí Zámku Nový Světlov Vám nabízíme poohlédnutí za 10. ročníkem naší pěvecké přehlídky "Školka hledá Superstar" prohlídkou fotografií. V letošním roce ve stylu country, jako host vystoupila country skupina Skaláci.

 

Nejmilejší koncert v KD

26. března 2014

Děti ze třídy Soviček z MŠ Máj vystoupily na akci nazvané "Nejkrásnější koncert", který byl pořádaný pro děti z dětských domovů. Snad se naše vystoupení líbilo. Poděkování patří paní učitelkám Renatě Pippalové a Mirce Jarolímové.

 

Kuk a Cuk na Zámku

26. března 2014

Pěkné fotografie Vás znovu zavedou do krásného prostředí Zámku Nový Světlov, kde proběhlo hudební vystoupení pana Karla Kordase z Brna. Malé dětí z pěti okolních školek zaplnily celé zámecké nádvoří.

 

Vítání jara

21. března 2014

Letos jaro dorazilo o něco dříve. Nebylo ale zrovna jednoduché utopit obě Moreny, škaredé stařeny. Děti z obou školek se sešly u řeky Olšavy a společně vykonaly patřičný akt, který je už naší dlouholetou tradicí.

 

Výtvarné práce s praktikantkou v MŠ Máj

6. března 2014

Tvořit stále něco nového není vůbec jednoduché. Ale pod vedením nejen paní učitelek, ale i praktikantky ze SPgŠ v Kroměříži se dětem práce daří. A co je hlavní - mají z ní radost!!!

 

Malá canisterapie

1. března 2014

Každá akce, která obohatí náš program, je vítaná. Tak je tomu i u nabídky ukázky z canisterapie. V tomto případě s menším přítulným psíkem paní Lenky. Děti svými milými kousky přímo nadchl.

 

Karneval Štefánikova

28. února 2014

Každý rok se těšíme na karneval. A jak se podařil ve školce Štefánikova se můžete přesvědčit na fotografiích z této fajn akce. Pozadu nezůstaly ani paní učitelky :-).

 

Karneval Máj

28. února 2014

Karnevalový rej v rytmu dětských písniček proběhl ve školce na Máji. Vtipné masky v dětech umocnily zážitky na neobvyklý den v MŠ.

 

Hra na kuchaře - Lištičky

25. února 2014

V týdnu s motivací "Pane Karnevale-račte dále..", se děti seznamovaly se smažením tradičních koblížků. Že nám všem chutnaly, nemusím dodávat :-) !

 

Kouzelník v MŠ

24. února 2014

Pan Tomáš Šulaj byl opravdu kouzelný !!!!! Odpoledne po vystoupení se i z nás stali "mágové", kteří čarovali s hůlkou i kartou plnou puntíků.

 

Malí šikulové ze Soviček

16. února 2014

Děti jsou velmi kreativní. Pod vedením paní učitelky Renatky předvedly, že jim to fakt jde a baví je stále něco nového vymýšlet a tvořit. Jen tak dále...

 

Hudební nástroje na Máji

5. února 2014

S hudebními nástroji nás zábavnou formou seznámil pan Mgr. Pavel Macků.

 

Návštěva v 1.třídě ZŠ

28. ledna 2014

Předškoláci se seznamují s prostředím školy, hlavně s 1. třídou, jejími žáky a paní učitelkou.

 

Zimní hrátky na zahradě Máj

20. ledna 2014

Stačilo jeden den sněžit a hrátky na sněhu byly na světě! Proběhly před školkou v plné parádě.

 

Vánoční koledování

12. prosince 2013

Vánoční koledování v MŠ 1.máje se letos opět vydařilo. Přálo počasí a děti se předvedly s vánočními tanečky i koledami. Slavnostně nazdobená školní zahrada a přichystané občerstvení přidalo našemu odpolednímu setkání správnou adventní atmosféru.

 

Vánoční zvonkování

11. prosince 2013

Na Ježíška a vybalování dárků se těší všechny děti. A o tuto dětskou radost se školka nemůže připravit, proto dětem každoročně chystáme vánoční nadílku. Posuďte sami, jestli radost dětí stojí za vynaloženou námahu se sháněním vhodných hraček a sladkostí do balíčků.

 

Mikuláš

5. prosince 2013

Oblíbená a někdy problematická (ve výjimečných případech) návštěva Mikuláše, andělů a čertíků z Církevní střední odborné školy v Bojkovicích a Základní školy praktické v Bojkovicích. Rozdané balíčky i upečení čerti jsou darem od sponzorů.

Děkujeme :-)

 

Oslava 30.výročí MŠ a svátek Svatého Martina

12. listopadu 2013

Oslavy založení mateřské školy jsme spojili s Lucerničkovou slavností pořádanou ke Svatému Martinovi. Celá slavnost se odehrála před OD TIS uprostřed města. Děti s rodiči sem přišli se svými lucerničkami od svých školek a právě zde předvedly svůj program. Následovalo poděkování bývalým i současné ředitelce mateřské školy od pana starosty s předáním kytky a upomínkového předmětu. Všichni hosté se mohli občerstvit svatomartinským punčem a sladkostmi napečenými ve školní kuchyni. Celá slavnost proběhla ve sváteční atmosféře, děti si ji užily a závěrečný ohňostroj všechny zážitky umocnil.

 

Malá dětská olympiáda

10. října 2013

Naše děti si znovu otestovaly, jak jsou na tom se sportem. Každopádně jim nechybí chuť ani elán k pohybu a bylo to znát celé dopoledne na hřišti u kláštera. Na závěr naše prožitky umocnila konzumace ovoce, džusů i nezbytných sladkostí. S medailemi na krku jsme se spokojení vraceli k obědu.