kontaktní údaje:

Mateřská škola, Bojkovice,
Štefánikova 830,
okres Uherské Hradiště

IČ: 750 20 726

 

ředitelka:
Martina Kuchařová
kucharova.msbojkovice@uhedu.cz

účetní:
Lenka Páralová
msbojkovice@uhedu.cz

 

školka Štefánikova:

Štefánikova 830
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 448

 

školka 1. máje:

čtvrť 1. máje 828
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 446

 

Projekt
VÝZVA 63 V MŠ BOJKOVICE
REG. ČÍSLO: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/00112 03
je spolufinancován Evropskou unií.

Zvýšení kvality předškolního vzdělávání včetně usnadnění přechodu dětí na ZŠ a zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích.

Evropská unie

EVROPSKÁ UNIE
Evropské strukturální a investiční fondy
OP Výzkum, vývoj a vzdělávání

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
 

Fotoreportáže

Školní rok 2012/13

 

 

Vítání v novém

29. června 2013

Poslední červnovou sobotu jsme naše malé občánky vítali v novém oblečení, které nám ušila paní Monika Mikulcová. Děvčata se pyšní ve dvou modelech šatů, které spolu barevně ladí a chlapci jsou za elegány v černém. Posuďte sami, jak jim to sluší. Příští vítání již bude bílé povlečení v kolébce i s "novým miminkem".

 

Piknik na terase

26. června 2013

Tentokrát nám počasí nepřálo, a tak piknik proběhl na terase školky. Opečené špekáčky - z trouby :-( ale beztak chutnaly. Po jídle si děti s paní učitelkami zahrály společnou hru "Všechno lítá co má peří", snědly nabídnuté cukroví a s "dušičkou v peří" jsme si šli všichni hrát do třídy.

 

Pasování

19. června 2013

Před samotným pasováním na školáky proběhla pro rodiče ukázka výchovné práce. Hosté se mohli přesvědčit, že si děti do školky nechodily jen hrát, ale čekala je každodenní výchovně vzdělávací činnost. Po pasování paní učitelkou ze ZŠ jsme na školní zahradě MŠ Štefánikova ochutnali moučník od paní kuchařek, který děti zapily džusem. V MŠ Máj měli rodiče občerstvení nachystáno ve třídě Želviček, protože nám nepřálo počasí.

 

Tajný výlet Hostětín

11. června 2013

Naši budoucí školáci se vypravili na svůj poslední tajný výlet ve školce, a to vlakem. Na nádraží si sami koupily jízdenky a mohly jet. Očekávaly je zážitky v ekologické vesnici Hostětín, kde si mimo jiné prohlédli moštárnu i dřevěné sochy v okolí.

 

Ukázka výcviku policejních psů

10. června 2013

Na tuto zajímavou a atraktivní ukázku se těšili všichni ze školky. Pozvání přijaly i paní učitelky a děti z MŠ Slavičín K Hájenkám. Na naší školní zahradě se nás celkem sešlo 110 dětí, které společně obdivovaly práci s policejním vlčákem - děti nejvíc prožívaly stopování "zloděje bonbónů". Za odměnu byl stopař odměněný krabicí piškotů, snad mu chutnaly :-) !!

Moc děkujeme Ředitelství krajské policie ze Zlína za provedenou ukázku.

 

Výlet-myslivecká chata Záhorovice

21. května 2013

Toužebně očekávaný den nadešel. Počasí se trochu umoudřilo, a tak jsme se vydali do přírody kolem myslivecké chaty v Záhorovicích. Čerstvě vyuzené špekáčky i záhorovická kyselka přišly vhod (i když ne všem :-)). Společné hry na louce před chatou byly příjemným zpestřením výletového dopoledne.

 

Svátek matek - Máj

16. května 2013

Oslavu Svátku maminek ve školce na Máji rozparádily děti ze Soviček s písní "Mámo,vem mě do ZOO". Po nich nastoupili Medvídci, a některé maminky dokonce ukáply i slzičku, jak byly roztomilí. Malí kuchaříci ze Želviček tančili i zpívali na melodii "Vařili jsme kaši" od Jiřího Helekala. Závěr opět patřil Sovičkám. Velký potlesk byl odměnou pro nás všechny.

 

Svátek matek-Štefánikova

15. května 2013

Svátek matek proběhl ve stylu retra. Maminky i ostatní návštěvníci školní oslavy si spolu s námi zavzpomínali na svá léta prožitá ve školce. Program se odvíjel od let 70., kdy si nejmladší děti zahrály Čížečka a Šátečkovou, přes 80.- Poupata a Disko příběh, až po 21. století, kde nám nejstarší děti "zabrejkovaly" při "technopárty". Na závěr maminky dostaly rozkvetlou kytičku i hubičku.

 

Superstar opět na zámku

19. dubna 2013

Na zámku Nový Světlov proběhla naše pěvecká přehlídka dětí v sólovém zpěvu. Podívejte se na foto, jak to dětem slušelo a jak úspěšně či méně úspěšně překonaly respekt z velkého pódia. Doprovázela je cimbálová muzika Rozmarýn, na cimbál hrála paní učitelka Marta Hamadová.

 

Hej, hej, hej, na Máji byl čarodějnický rej!

13. dubna 2013

Čarodějnice si nás asi velmi oblíbily :-). Již poněkolikáté nás navštívily ve školce a chtěly nás začarovat v čarodějné učně. Možná, že se jim jejich záměr na někom podařil. Příští rok by to musely napravit, co říkáte?

 

Ocenění pedagogických pracovníků

27. března 2013

S hrdostí vám oznamujeme, že paní učitelka Zdeňka Zemčíková na náš návrh získala Ocenění pedagogického pracovníka 2013 za Zlínský kraj. Ocenění převzala od hejtmana Zlínského kraje pana Stanislava Mišáka v muzeu J. Á. Komenského.

GRATULUJEME!!!

 

Vynášení Moreny

25. března 2013

Zima byla dlouhá, a tak utopení Moreny nám dalo naději, že jaro přijde záhy. Jak to s Morenou dopadlo, zda se u Olšavy potkaly obě školky, tak to vám prozradí následující foto.

 

Hrátky kouzelníka ve školce

12. února 2013

Pan Tomáš Šulaj opět nezklamal :-)!!! Jeho kouzla a rozparádění dětí nebralo konce. Jedna holčička dokonce v návalu smíchu ani nestihla na záchod. Ale tohle všechno se odpouští, když je to pro dobro věci.

Kouzelnická produkce se nám moc líbila a těšíme se za rok.

 

Karneval KD

10. února 2013

Naši strašliví loupežníci i lesní víly s působivými deštníčky se na jevišti Kulturního domu v Bojkovicích opravdu vyřádili.

 

Karneval v MŠ

8. února 2013

Už z fotek můžete poznat, že náš karneval nebyl jen o maskách, reji a průvodu po školce. V průběhu dopoledne se konala módní přehlídka, různé pohybové aktivity a na závěr oblíbené karaoke show při dětských písničkách. Místo mikrofonu posloužilo utržené sluchátko a zazpívaly si i paní učitelky. No prostě, byl to mejdan.

 

Vánoce

12. prosince 2012

Rozdávání dárečků pod stromečkem ve školce Štefánikova a odpolední koledování v MŠ Máj.

 

Adventní setkání u ZŠ - Sovičky

7. prosince 2012

Třída předškoláků si na adventní vystoupení u ZŠ TGM připravila opravdu netradiční oslavu vánočních svátků. Obě neotřelé písně s vánočním námětem se líbily nejen rodičům, ale i všem přihlížejícím divákům.

 

Mikuláš

6. prosince 2012

Že by za námi opět po roce přišli čertíci i s Mikulášem a anděly? No, je to tak. Ale nebojte se, byli hodní a milí, dokonce uměli zpívat, tančit a radovat se. Rozdali dětem dárečky, nikoho přitom nestrašili a po společném tanečku si to čertíci namířili rovnou do vyhřátého peklíčka.

 

Divadlo O Šípkové Růžence

23. listopadu 2012

Na zámku Nový Světlov nás již podruhé přivítali pražští herci Eva Hrušková a Jan Přeučil. Tentokrát nás uvítali pohádkou O Šípkové Růžence. Byla moc krásná, nápaditá a všem se ohromně líbila.

 

Svatý Martin

12. listopadu 2012

Krásnou českou tradici přivítání svatého Martina jsme opět vítali obě školky dohromady. Letošní organizace se změnila, průvod dětí i rodinných příslušníků s lucerničkami vyšel z každé školky v určenou hodinu a společně jsme se setkali na Masarykově nábřeží u Chalupy. Po krátkém vystoupení dětí se pak každý mohl občerstvit dobrým svařákem i dětským punčem a perníčky ve tvaru podkoviček.

 

Vítání

27. října 2012

Děti z Mateřské školy Štefánikova pravidelně chodí vítat nové občánky Bojkovic.

 

Malá dětská olympiáda

12. října 2012

Již při 9.společné olympiádě jsme se všichni sešli na hřišti CSOŠ v Bojkovicích. Při hesle:"V zdravém těle-zdravý duch!"si děti, a v některém případě i paní učitelka, zopakovaly svou zdatnost při skoku do písku, hodu míčkem a krátkém běhu ve dvojicích. Nesoutěžíme, jen si hrajeme a máme z toho všichni velkou legraci. Na závěr se občerstvíme a spokojení se rozcházíme do svých školek na oběd.

 

Drakiáda na letišti

5. října 2012

Všichni už víme, že máme v Bojkovicích letiště. A právě sem nás pozvala CSOŠ v Bojkovicích na oblíbenou drakiádu. Studentky se o naše děti pečlivě staraly, vymyslely hry i zábavu tak, aby se nikdo nenudil. Na závěr nám žáci ZŠ praktické v Bojkovicích opekli špekáčky a ukázali pouštění draka. S letištěm jsme se rozloučili u startování a průletu letadla. To byl zážitek!

 

Babí léto ve školce

25. září 2012

Letošního nádherného podzimního počasí jsme si všichni užívali opravdu plnými doušky. Krásnější zahájení nového školního roku plného pohádek a společných akcí jsme si ani nemohli přát (pohádky, letiště, naše olympiáda, vycházky do lesa...). A to vše v úžasném babím létu.

 

Králící v klobouku

19. září 2012

Dětské divadélko nás přivítalo v tělocvičně ZŠ praktické v Bojkovicích. "Králíci" i komik s harmonikou děti upoutali i rozparádili. Těšíme se na další představení.

 

Canisterapie

12. září 2012

Canisterapie je nedílnou součástí moderní léčby formou terapie se psem. Svou ukázku nám přijela ukázat Bc.Jana Koubková, která vlastní dvě fenky vycvičené právě k této terapii. Děti si na vlastní kůži vyzkoušely různé metody výcviku, ke kterému jsou fenky vedeny. Pak vlastnoručně předaly pejskům piškotové odměny.