kontaktní údaje:

Mateřská škola, Bojkovice,
Štefánikova 830,
okres Uherské Hradiště

IČ: 750 20 726

 

ředitelka:
Martina Kuchařová
kucharova.msbojkovice@uhedu.cz

účetní:
Lenka Páralová
msbojkovice@uhedu.cz

 

školka Štefánikova:

Štefánikova 830
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 448

 

školka 1. máje:

čtvrť 1. máje 828
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 446

 
 

Fotoreportáže

Školní rok 2011/12

 

 

Nová školní zahrada

1. července 2012

Konečně se nám podařil splnit náš sen o nových zahradních prvcích. Úpravu zahrady jsme mohli zrealizovat díky našim sponzorům, kteří nám přispěli na Smyslovou stezu z loňského roku a na letošní dokončení dřevěnými prvky. Ale stále ještě nejsme u konce. Na příští rok máme v plánu dřevěný amfiteátr a tábornické posezení. Tak nám držte palce!

 

Pasování na školáky

13. června 2012

Loučení bývá smutné. Ale o loučení se školáky z MŠ nemůžeme mluvit jako o smutné události. Tam se děly věci! Nejprve se děti předvedly s ukázkou práce, kterou dělaly po celý rok ve svých integrovaných blocích, a pak si s paní učitelkami hrály na tanečníky, vojáky i školáky. Děkujeme paní učitelce ze ZŠ TGM v Bojkovicích, že budoucí prvňáčky pasovala jako "královna" s korunou a s mečem. Slavnostní chvíle jsme ukončili společným rautem, který připravily paní kuchařky.

Budoucím školákům přejeme mnoho zdaru ve škole a hodné paní učitelky.

 

Výlet

21. května 2012

Školním výletem se zpravidla ukončuje školní rok. Na výletě do Kovosteelu ve Starém Městě bylo nádherně! Nejenom děti, ale i my dospělí jsme nevěděli, kam se podívat dříve - ZOO ze železa, maják, obří dřevěný labyrint, 40m dlouhá pirátská loď a nebo letadlo s krásně upraveným prostředím kolem Kongresového centra (mimochodem oceněná stavba roku pro Zlínský kraj). Děti si krásných zážitků užily i v přírodním skanzemu v Modré, kde jsme společně posvačili. Před námi ale ještě bylo plno dalších akcí, které jsme pro děti připravili v měsíci červnu.

 

Den matek

14. května 2012

Fotek z oslavy maminek není mnoho, ale o to více je zážitků. Program byl nabitý, a tak fotit nebyl čas. Po krátkých programech na školních zahradách jsme se vypravili na hřiště u církevní školy. Po splnění sportovních disciplín se šly děti občerstvit ke stánku, který měly v péči naše paní kuchařky. K tomu jim vyhrávaly pěkné písničky a pro zpestření celého odpoledne se děti vyskákaly na nafukovacím hradu a nechaly se pomalovat pohádkovými motivy. Setkali jsme se s kladným ohlasem spojit obě školky společnou oslavou.

 

Návštěva na zámku

9. května 2012

Třída Lištiček využila nabídky zámku Nový Světlov k jeho prohlídce v rámci DNE EVROPY. Dětem se v zámku líbilo, ale nejvíce zážitků mají ze zámecké věže. Jenom než se na ni dostaly, to chtělo pořádný kus odvahy! Z její výšky pak sledovaly i své kamarády na školní zahradě, která je ze zámeckého pohledu jako na dlani.

 

Stavění máje a rej čarodějnic

29. dubna 2012

Do školky přiletěly 3 "čarodějnice" z Domu dětí v Bojkovicích a předvedly našim dětem kouzla čarování. Všechno dovádění doprovázala pěkná muzika, u které si děti s chutí zatancovaly. Před příletem čarodějek jsme ještě stačili postavit nazdobenou májku.

 

Školka hledá Superstar

26. dubna 2012

Oblíbená pěvecká přehlídka měla letos významnou změnu. Konala se na zámku Nový Světlov. Důstojné a historické prostředí bojkovického zámku dodalo našim 53 malým zpěváčkům odvahu a svou roli zvládli báječně. Za odměnu každý zpěvák dostal CD s pohádkami a sladkost na závěr.

Blahopřejeme!!!!

 

Vynášení Morany

18. března 2012

Sluníčko nám přálo při vynášení Morany a vymetání zimy ze všech koutů. Jedna školka házela na horním toku řeky Olšavy a druhá na dolním konci. Na jaro se všichni moc těšíme a vítáme ho písničkami, básničkami i pohádkami o jarních vílách. Jasněnkami a Jarněnkami se nám to ve třídách jen hemží.

 

Hej, hej, hej, ve školce byl rej...

17. února 2012

Haló, pane Karnevale, račte dále, račte dále... a bylo se na co dívat, protože radost dětí z maškarního reje byla spontánní a přirozená. Vždyť je pouze jednou do roka, a tak si to musíme společně užít. I paní učitelkám to svědčí, co říkáte?

 

Vánoční nadílka

15. prosince 2011

Dopolední nadílka od Ježíška proběhla ve školkách v toužebném očekávání, copak nám asi nadělí? Mně asi nic, tak jak pokračují verše známé písničky, u nás neplatilo. Všechny děti byly obdarované a fotky dokazují, že rozbalování dárků jim přináší velké potěšení.

 

Vánoční zvonkování

14. prosince 2011

Vánoční příběh o Marii, Josefovi a Ježíškovi předvedly maminkám a ostatním hostům při odpoledním zvonkování nejstarší děti z Lištiček. Mladší děti zase zatancovaly, zarecitovaly známé básničky o Vánocích a společně si zazpívaly koledy.

Vánoční koledování, pečení perníčků a mikulášská nadílka ve školce 1.máje je na www.msbojkovice.rajce.net

 

Legenda o hvězdě

13. prosince 2011

Půvabné představení s adventní tématikou nám z Prahy přivezlo Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila s názvem "Legenda o hvězdě". Na 400 dětí ze školek i škol se sešlo na nádvoří zámku Nový Světlov z celého okolí Bojkovic. Vánoční atmosféru podtrhlo aktivní zapojování dětí i paní učitelek do biblického příběhu o Ježíškovi.

 

Mikuláš ve školce

6. prosince 2011

Jako každým rokem i letos mezi nás zavítali čerti s Mikulášem a anděly. Všem dětem nadělili dobroty, protože nikdo nezlobil. Takže zase za rok připraví pytel, co kdyby...

Děti z MŠ 1.máje mají foto na www.msbojkovice.rajce.net

 

Adventní setkání u školy

2. prosince 2011

Při slavnostním rozvicování vánočního stromu u ZŠ TGM nemohly naše děti chybět. Společně s paní učitelkami si připravily rozverné čertovské skotačení.

 

Lucerničková slavnost

10. listopadu 2011

Na Lucerničkové slavnosti jsme sice Martina na bílém koni obdivovali, ale sníh nám nepřinesl. Po společných básničkách a písničkách jsme šli hledat poklad. Při světlech lucerniček a svíček, které nám osvětlovaly cestu ke zlatému pokladu u zámku Nový Světlov, jsme se tmy vůbec nebáli. Naopak-v průvodu asi 300 lidí jsme se těšili na dobrodružství, které nás čeká.

 

Olympiáda

3. října 2011

Naše společné sportování obou školek na hřišti Církevní střední odborné školy v Bojkovicích nás vždy potěší. Příkladem jsou fotografie z radostně stráveného dopoledne, na kterém nechybělo ani občerstvení ze školní kuchyně.

 

Smyslová stezka

1. září 2011

Přes prázdniny jsme nezaháleli a společnými silami Nadace DKS, sponzorů, rodičů, stavební firmy Krons a hlavně realizátora naší myšlenky Jirky Šimoníka, jsme vybudovali v málo využívané části školní zahrady "Smyslovou stezku". Po slavnostním přestřižení pásky si děti stezku "ohmataly" vícero smysly a při proběhnutí cílovou bránou dostaly perníkovou medaili. Moc se všichni těšíme na její další využívání, které dětem procvičí nejenom smysly, ale i obratnost a pomůže překonávat strach z neobvyklých poloh.