kontaktní údaje:

Mateřská škola, Bojkovice,
Štefánikova 830,
okres Uherské Hradiště

IČ: 750 20 726

 

ředitelka:
Martina Kuchařová
kucharova.msbojkovice@uhedu.cz

účetní:
Lenka Páralová
msbojkovice@uhedu.cz

 

školka Štefánikova:

Štefánikova 830
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 448

 

školka 1. máje:

čtvrť 1. máje 828
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 446

 
 

Fotoreportáže

Školní rok 2010/11

 

 

Pasování na školáky

14. června 2011

A zase je tu loučení. Naši nejstarší se chystají do školy. Jejich budoucí paní učitelky v 1.třídě je pasovaly na školáky. Snad si děti zapamatují tento slavnostní moment a rády si vzpomenou na krásné bezstarostné časy ve školce, kdy si "jen" hrály, jedly a spaly.

Přejme jim šťastný vstup do nového života.

 

Hledání pokladu

1. června 2011

Nejenom že jsme hledali poklad, ale taky byl Den dětí! A to se musí oslavit. V našem případě jsme se vypravili na "stopovačku" k zámku Nový Světlov. Poklad jsme našli a přitom prozkoumali poslední úpravy rekonstrukce zámku před jeho slavnostním otevřením.

 

Školní výlet

27. května 2011

Výlet obou školek je třešničkou na dortu k ukončení školního roku. Nemusíme jezdit daleko, stačí obdivovat krásné dřevěné sochy v Pivečkově lesoparku ve Slavičíně a využít pěkně vybudovaného dětského hřiště za místním zámečkem.

 

Svátek matek

17. května 2011

Svým milým maminkám předvádíme, co umíme. A není toho málo. Dá to sice práci nás trošku zkrotit k obrazu paní učitelek, ale výsledný efekt všechny přesvědčí, že na to máme.

 

Rej čarodějnic

2. května 2011

Každým rokem nás čarodějnice učí svým kouzelným trikům a čárám. Dáváme bedlivý pozor, ale ne a ne si je zapamatovat. Proto jsme rádi, když nás je znovu přijdou učit čarodějky z Domu dětí a mládeže v Bojkovicích.

 

Školka hledá Superstar

13. dubna 2011

Úžasná přehlídka pěveckých talentů ze školek je vždy s obdivem kvitovaná od všech rodičů i rodinných příslušníků. Vždyť se jich letos sešlo na stovku, aby děti povzbudili v jejich úsilí zazpívat a přitom se nebát a nestydět. Gratulujeme!!!

 

Vynášení Moreny

21. března 2011

Každoročně vítáme jaro ztvárněním "...Moreny-škaredé stařeny, co nám sněh nosila a dlúho škodila". Společně ji zapálíme a vhodíme do Olšavy, aby uplavala spolu se sněhem a zimou.

 

Karneval, školka Máj

4. března 2011

V obou školkách to vážně vřelo - děkujeme rodičům za vstřícnost s vybavením masek pro děti. Pozadu nezůstaly ani paní učitelky, kterým to fakt slušelo.

 

Karneval, školka Štefánikova

4. března 2011

Karneval nebo fašank - jedno jak nazveme tuto radostnou událost školky. Děti v působivých maskách strávily den ve školce zase trochu jinak - od rána si hrály "na něco" a to je bavilo. Vždyť tvořivá dramatika je součástí všech dětských her. A my jsme ho prožili i se sportovními aktivitami.

 

Sportovní odpoledne

26. února 2011

I když krásné počasí trošku ovlivnilo účast na naší tradiční akci, přesto účastníci sportovního odpoledne na hale "vyplivli" duši. Fotografie dokazují, že sportovní nasazení bylo vysoké. Domů jsme se spokojeně rozešli po příjemně prožitém dni.

 

Návštěva ve škole

18. ledna 2011

Půjdu už do školy, těším se mámo... myslím, že to našim dětem v 1. třídě velice sluší. Milé paní učitelky ze školy se na ně moc těší, až se jim děti pochlubí, co všechno se ve školce naučily.

 

Vánoční zvonkování, školka Štefánikova

16. prosince 2010

Vánoce nejsou jenom dárky a stromeček. Vánoce je těšení, velká očekávání a přípravy na představení pro rodiče. Živý betlém od nejstarších dětí i milá scénka o zvířátkách od mladších určitě splnila rodičovské představy. Závěrečné občerstvení umocnilo pěknou vánoční atmosféru ve školce.

 

Dopolední vánoční nadílka, školka Štefánikova

16. prosince 2010

Nové dárečky od Ježíška přinesly radost všem dětem z obou školek. Více dárků udělalo dětem radost i zásluhou rodičů, kteří svými sponzorskými příspěvky pomohly mateřské škole ve finanční tísni. Ještě jednou děkujeme všem, kteří se ozvali a pomohli. Na fotkách jsme se snažili zachytit dětskou radost z nových dárků.

 

Vánoční zpívání, školka 1.máje

14. prosince 2010

Sníh nás nezaskočil a "Vánoční zpívání" ve školce mohlo začít. Děti ze všech oddělení se předvedly vánočními písněmi, koledami i tanečky. Po zaslouženém potlesku si našly vánoční balíčky ukryté pod nazdobeným stromem. Na závěr s rodiči i prarodiči všichni ochutnali dobroty našich paní kuchařek.

 

Mikuláš

6. prosince 2010

I když jsme se Mikuláše a čertíků krapet obávali, přesto nás pobavili svými čertovskými písněmi a mikulášskou nadílkou.

 

Lucerničková slavnost

11. listopadu 2010

Další ročník Lucerničkové slavnosti je za námi. Bílý kůň se svatým Martinem nám opravdu přinesl bohatou sněhovou nadílku, a tak se jenom velmi přimlouváme, aby vydržela až do Vánoc.

 

Malá školní olympiáda

22. září 2010

Sluníčko uvítalo děti z obou školek na sportovním hřišti Církevní školy v Bojkovicích, aby si změřili dovednosti v hodu míčkem, běhu na krátkou vzdálenost a skoku do písku. Každá třída si s sebou přinesla své zástavy - prapory s logem své třídy a sportovní výkony všech dětí mohly začít. Na závěr dostaly občerstvení ze školní kuchyně a před obědem nastal čas loučení.

Hip, hip, hurá příští rok !!!

 

Canisterapie

7. září 2010

Všichni rádi uvítáme nějakou pomoc. A ještě radějijsme, když ta pomoc přichází pro handicapované děti. Krásným příkladem je psí fenka labradorka Ariska, která je vycvičená pomáhat nemocným dětem. I nám na školní zahradě ukázala své dovednosti.