kontaktní údaje:

Mateřská škola, Bojkovice,
Štefánikova 830,
okres Uherské Hradiště

IČ: 750 20 726

 

ředitelka:
Martina Kuchařová
kucharova.msbojkovice@uhedu.cz

účetní:
Lenka Páralová
msbojkovice@uhedu.cz

 

školka Štefánikova:

Štefánikova 830
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 448

 

školka 1. máje:

čtvrť 1. máje 828
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 446

 

Projekt
VÝZVA 63 V MŠ BOJKOVICE
REG. ČÍSLO: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/00112 03
je spolufinancován Evropskou unií.

Zvýšení kvality předškolního vzdělávání včetně usnadnění přechodu dětí na ZŠ a zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích.

Evropská unie

EVROPSKÁ UNIE
Evropské strukturální a investiční fondy
OP Výzkum, vývoj a vzdělávání

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
 

Fotoreportáže

Školní rok 2009/10

 

 

Pasování na školáky, školka Štefánikova

16. června 2010

Bude nám smutno. Naše Lištičky se loučily nadvakrát. Dopoledne s mladšími dětmi z Berušek a jejich paní učitelkami a odpoledne s rodiči a paní učitelkami ze ZŠ v Bojkovicích, které je budou učit v 1.třídě. Odpolední setkání proběhlo ukázkou integrovaného bloku na téma "Cestujeme po světě".

Všem novým prvňáčkům přejeme hodně úspěchů ve škole a plno krásných zážitků mezi novými spolužáky.

 

Pasování na školáky, školka Máj

15. června 2010

Tradičně náročné a bezchybné vystoupení dětí ze Soviček ocenili spolu s rodiči i paní učitelky ze ZŠ v Bojkovicích, které budou učit naše budoucí školáky. Po vystoupení je pasovala "paní královna" rytířským mečem na školáky a společně jsme dětem předali dárky a upomínkové listiny.

 

Tajný výlet

8. června 2010

Vlakem tam a pěšky zpátky !! A kam? Přeci na tajný výlet předškoláků z MŠ Štefánikova do sousedních Záhorovic na kyselku a taky putovat po naučné ztezce. Už není pro nás problém zakoupit si sami jízdenku a cestovat vlakem.

Děti z MŠ 1.máje byly ještě dál, a to v Nezdenicích. Bohužel nemají fotky na digitálu, a proto si mohou vyvolané foto prohlédnout jen ve školce s možností zakoupení vybraných snímků.

 

Den Sluníčka

8. června 2010

Rok s rokem se sešel a opět jsme se sešli s dětmi a pracovníky Dětského domova v Bojkovicích na Dnu sluníčka. Příjemný pobyt, hezké zacházení, soutěže i relax v jejich areálu podpořilo slunečné počasí a dobré mlsky na závěr. Moc a moc děkujeme !!

 

Výlet do ZOO Lešná

26. května 2010

Všichni máme rádi zvířátka. A když jsou k tomu exotická, tak jsou zážitky o to větší. I přes počáteční nepřízeň počasí se nám výlet vydařil a v autobuse cestou domů jsme si mohli zazpívat písničku "Sláva, nazdar výletu!" Foto ze školky 1.máje budou vystaveny v šatně a nabídnuty k odprodeji u paní učitelky Hany Šmigurové.

 

Setkání s policisty

11. května 2010

Ne, nelekněte se. Není to nábor do řad policie mezi našimi nejmenšími a paní učitelkami(i když jim uniforma sluší), ale předvedení práce členů Cizinecké policie z Uherského Hradiště. Její techniky, zbraní, zneškodňování pronásledované osoby speciálně vycvičeným psem, ukázka části výcviku služebního psa. Děti toto dopoledne opravdu strávily velmi atraktivně. Děkujeme.

 

Svátek matek

11. května 2010

Po krátkém a neformálním úvodu, ve kterém děti předvedly své vystoupení všem přítomným maminkám a ostatním příbuzným, jsme se vydali Oborou k zámku Nový Světlov - k tenisovým kurtům. Zde si děti na šňůry pověsily nakreslé zážitky, které se jim naskytly po cestě (třeba nečekané střetnutí s hadem!).A pak už je čekaly jen samé radovánky v dětském koutku, na tenisovém hřišti a nebo nákup dobrůtek v bufetu.

 

Rej čarodějnic

30. dubna 2010

Letošní čarodějnice měly šťávu i švih! Co říkáte? A stačila se postavit i Májka. Moc děkujeme pracovnicím Domu dětí z Bojkovic, které přivezly i nový typ košťátka (viz foto).

 

Školka hledá Superstar

20. dubna 2010

Naše školní pěvecké super hvězdy se tentokrát sešly v Kulturním domě v Bojkovicích ve výstavním sále. Že se těšily a krásně jim to zpívalo není pochyb. Přihlásilo se totiž rekordních 29 dětí! Gratulujeme a obdivujeme odvahu našich nejmenších vystoupit na jeviště a před tak velkým fórem zazpívat.

 

Sluníčkové Velikonoce

27. března 2010

Jaro vítáme i velikonočním předváděním v MŠ 1.máje. Děti si z gustem jim vlastním vyzkouší všechny připravené techniky a spokojeně jdou domů vybaveny svými výrobky. Vosková technika opravdu vyžaduje maximální soustředění a závěrečné olizování sněhu příjde vhod.

 

Vynášení Morany

19. března 2010

Návrat jara tradičně vítáme topením Moreny a sledováním jejího plavání po řece Olšavě. Nazpět si neseme "máječky" a zapíchneme je do květinových mís před jednotlivými vchody do školky 1.máje. Přípravy na tuto lidovou tradici probíhají ve všech třídách MŠ - na obrázku jsou Medvídci z 1.máje.

 

Děti z MŠ 1.máje v sauně a tělocvičně MŠ

17. března 2010

Dětem ze školky 1.máje není cizí ani sauna ani naše školní tělocvična, i když jsou obě ve školce Štefánikova. Ráno příjdou do druhé školky, nasvačí se v jídelně, jedna skupina jde do sauny a druhá do tělocvičny. Po hodině se vystřídají a před obědem odchází do své MŠ. Po dopoledním aktivním pobytu u svých kamarádů jim opravdu vytrávilo a to se pak po obědě spinká!

 

Sportovní dopoledne

20. února 2010

Máme za sebou 9.ročník sportovního klání rodičů a dětí. Sešlo se hodně účastníků a startovací listiny nám potvrdily, že závodilo 34 párů. Tato vysoká účast svědčí o tom, že tradiční souboje nejen dětí, ale i rodičů má úspěch a do sportovní haly se rádi vrací si se svými ratolestmi zahrát a zasportovat. Perníkové medaile měly opět úspěch!

 

Karneval v MŠ 1.máje

17. února 2010

Mnoho krásných masek se sešlo ve školce na Máji - malí i velcí si uspořádali maškarní rej přímo na škaredou středu. I když se zde prezentuje pouze 5 fotek, ostatní jsou k vidění přímo ve školce a paní učitelka Hana Šmigurová je nabídne i k odprodeji.

 

Fašank v MŠ

17. února 2010

Po Vánocích je Fašank ve školce nejoblíbenější období. Děti se vyřádí podle libosti a paní učitelky je místo usměrňování ještě následují. V kuchyni jsme dostali ochutnat koblížky a v herně jsme je na skákacím panáku pěkně vstřebali.

 

Karneval Kulturní dům

17. ledna 2010

Ledoví skřítci na poutavou hudbu Ladislava Dobeše "Lední skřítci" a "Pramen zdraví z Posázaví" nabádali ostatní děti ke zdravému životnímu stylu i prostředí. Vtipný pohybový blok nacvičily paní učitelky z MŠ 1.máje Yvetta Vaňková a Barbora Bruštíková.

 

Vánoční zvonkování, školka Štefánikova

16. prosince 2009

Vánoce ve třídách MŠ Štefánikova měly zase jiný náboj, než ve školce na Máji. Komorní prostředí jednotlivých tříd umožnilo dětem spolu s rodiči si pohrát s novými dárky od Ježíška. Ani tady nechybělo občerstvení ze školky a sladkosti napečené maminkami. A sladkým vánočním punčem se připíjelo na zdraví, štěstí a pohodu do nového roku 2010.

 

Vánoční zpívání, školka Máj

15. prosince 2009

K nádhernému vánočnímu zpívání u školky na sídlišti 1.máje opravdu chyběl jenom vytoužený bílý sníh. Nám to ale nevadilo a za tónů zobcovy flétničky a harmoniky jsme všem přítomným i náhodným posluchačům v okolí MŠ s chutí zazpívali, zarecitovali a zatancovali na vánoční náměty. Snad všem chutnalo i občerstvení, které rády připravily paní kuchařky ze školky. Odměnou nám byla nadílka z fondu občanského sdružení při MŠ Bojkovické minimateřinky.

 

Mikuláš

4. prosince 2009

Čertice s anděli a Mikuláškou z Církevní střední školy v Bojkovicích opět nezklamali. S mikulášskou nadílkou nám přinesli plno písniček a dobré nálady. Pozadu nezůstala ani menší čertovská parta ze Základní školy praktické v Bojkovicích. Jejich diskotéka rozproudila všechny přítomné.

 

Adventní vystoupení u ZŠ

4. prosince 2009

Dětem z MŠ 1.máje to opravdu hezky zpívalo i slušelo. Za poskytnutí fotografií děkujeme Michalovi Špiritovi.

 

Klauniáda

30. listopadu 2009

Dospěláci, víte, jak se dělá duha? To musíte mít dětskou představivost, dětskou fantazii a chuť nám vlastní na něco si hrát. Tak vzniká dětský svět s pomocí klaunů z brněnského divadla JaMY.

 

Lucerničková slavnost

12. listopadu 2009

Martin na bílém koni sice přijel, ale sníh nám nepřivezl. Na druhou stranu s ním přišlo plno písniček, dobrá nálada a rozsvícené lucerničky, s kterými šly děti hledat Martinův zlatý poklad. Na závěr si děti mohly své zážitky rozšířit sportovním vyžitím v tělocvičně a na malém hřišti u zámeckých tenisových kurtů. Teplý punč a perníkové podkovičky, s kterými se děti podělily jako Martin o svůj plášť, přišly jistě vhod všem zúčastněným.

 

Olympiáda

1. října 2009

Poznáváte naše olympioniky? Tradiční běh, skok a hod absolvovali již v 6. ročníku naší školní podzimní olympiádě. Všichni byli vítězové, kteří byli odměněni radostí z úspěchu, i očekávanou medailí a občerstvením. Vždyť v tomto předškolním věku musíme u dětí podporovat pocit, že zrovna JÁ jsem nejlepší a startovat je do dalšího života důležitou vnitřní motivací.

 

Canisterapie

7. září 2009

Akční a zajímavé foto vás všechny přesvědčí o smysluplné práci paní Martiny Junaštíkové a její labradoří fenky Arinky. Pomáhá handicapovaným dětem, aby své potíže lépe překonávaly, a to i za pomoci speciálně vycvičených pejsků. Finanční částka, kterou MŠ zaplatila za dětské vstupné, je malým poděkováním za velmi záslužnou činnost paní Junaštíkové (www.retrivr.estranky.cz). Ještě jednou děkujeme za neopakovatelné zážitky.

 

Den otevřených dveří

1. září 2009

Po celkové rekonstrukci do nízkoenergetického standardu jsme spolu se zřizovatelem na zahájení nového školního roku dne 1.9.2009 uspořádali Den otevřených dveří. V tento den nás navštívil pan poslanec Parlamentu ČR Ing. Ludvík Hovorka a naší školce požehnal duchovní otec farnosti P.Mgr.Jiří Změlík. Těšila nás návštěva zástupců i z jiných místních organizací, s kterými udržujeme profesionální i přátelské vztahy.