kontaktní údaje:

Mateřská škola, Bojkovice,
Štefánikova 830,
okres Uherské Hradiště

IČ: 750 20 726

 

ředitelka:
Martina Kuchařová
kucharova.msbojkovice@uhedu.cz

účetní:
Lenka Páralová
msbojkovice@uhedu.cz

 

školka Štefánikova:

Štefánikova 830
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 448

 

školka 1. máje:

čtvrť 1. máje 828
687 71  Bojkovice

telefon: 572 641 446

 
 

Fotoreportáže

Školní rok 2008/09

 

 

Pasování na školáky - MŠ Štefánikova

10. června 2009

Loučení se školáky v MŠ Štefánikova proběhlo v naší herně, protože se děti chtěly se svými rodiči rozloučit ukázkou, co se všechno naučily během školního roku (všechno se tam ale nevešlo!). Jiný způsob prezentace vzdělávání ve školce se všem přítomným moc líbilo. Maminky byly mile překvapené a dojaté výkony dětí, které překvapovaly svými spontánními projevy. Radost z pohybu byla zřejmá. A občerstvení na závěr zážitky všech jen umocnilo.

 

Výlet za kamarady do Nezdenic

10. června 2009

Naši nejstarší žáčci ze školky na sídlišti se s paní učitelkami rozhodly prozkoumat okolí Bojkovic po cyklistické trase směrem na Nezdenice. Paní učitelky zajistily azyl v tamní škole i školce a samozřejmě i menší občerstvení. Své přesuny řešily vícero způsoby. Deseti kilometrovou vzdálenost překonaly vlakem i pěšky. Zbavit se únavy pomohla i ochutnávka záhorovické kyselky. Škoda jen, že nemáme více fotek!

 

Pasování na školáky - MŠ 1.máje

9. června 2009

A je tu konec školního roku. Předškoláčci se těší do 1. třídy ZŠ a paní učitelka ze školy si je přišla pasovat na školáky. Než se tak stalo, naposledy děti předvedly své dovednosti nejen po stránce pohybové, rytmické a pěvecké, ale také po stránce vědomostní. Čemu všemu se ve školce pod vedením paní učitelek naučily a s čím se seznámily v oblasti dramatické výchovy, rozvíjení poznání, jazykových dovedností, matematických představ i v oblasti citové a estetické. S drobnými dárky a pamětními listy jsme se s nimi rozloučili i my, všichni pracovníci mateřských škol v Bojkovicích.

 

Výlet na chapu na Řepové

22. května 2009

Sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu!!! Společný výlet na mysliveckou chatu na Řepové byl fakt báječný. Že neměl ani jednu chybičku, vidíte na fotografiích usmívajících se dětí i dospělých. Velký dík patří členu mysliveckého sdružení Krhov-Bzová panu Jiřímu Jančářovi z Bojkovic. Z jeho iniciativy se mohlo radovat 100 zůčastněných dětí z našich školek. Článek o tomto výletu si můžete přečíst v místním časopise "Bojkovsko" - červenec 2009.

 

Školka hledá Superstar

20. května 2009

Tuto naši krásnou pěveckou přehlídku talentů znáte jako soutěž. Od letošního 5.ročníku jsme přehodnotili priority. Co je pro děti důležitější - radost vítězů a na druhé straně smutek poražených a nebo pozitivní vnímání bez stresů z celého vystoupení malých odvážlivců, kteří překonají své zábrany? Tento polojubilejní rok se radovali všichni - malí zpěvácči i jejich rodinní příslušníci. A znovu jich byl plný sál!

 

Svátek matek

14. května 2009

Svátek maminek je snad naší první akcí, na které nám nepřálo počasí. Obě školky jsme měly naplánovanou společnou vycházku Oborou až k zámku, v cíli přichystané dárečky od dětí pro své maminky, občerstvení a na závěr kolektivní focení na naše webové stránky. Ale déšť naše plány zhatil. Pro četnost dalších školních aktivit jsme tuto vycházku již nemohli přesunout na jiný termín. O to víc se budeme těšit na příští svátek!

 

Rej čarodějnic

30. dubna 2009

Na vědomost se dává, že na školní zahradu přilétly čarodějky a naučily naše děti svým kouzlům. Takže rodičové pozor - umíme čarovat a vařit kouzelné lektvary, ani umění levitace nám není cizí. Tímto děkujeme všem čarodějkám z Domu dětí v Bojkovicích.

 

Stavění májky

29. dubna 2009

Fotky dokumentují pouze stavění májky na školní zahradě na Štefánikové ulici, ale stejně krásnou stavily děti na zahradě ve školce 1.máje. Písničky a závěrečné kolečko umocnily dojmy dětí z této regionální tradice.

 

Divadlo Luhačovice

21. dubna 2009

Letošní výlet do Luhačovic za divadlem a posléze luhačovickými léčivými prameny se opravdu vydařil. Brněnské divadlo jednoho herce mělo atmosféru, spád, dynamiku i nepostradatelný humor. Děti i paní učitelky se fakt bavily.A následná procházka po lázeňské kolonádě byla příjemnou tečkou za naším školním výletem!

 

Sluníčkové Velikonoce

2. dubna 2009

Sluníčkové velikonoce - tento nový název nám přinesl nejen skutečné sluníčko, ale taky radost z výroby a vlastního nasazení při tvoření velikonočních ozdob. Pomohli nám k tomu naši dlouholetí přátelé i noví předváděči - z pedigu a vrbových proutků. Moc mě mrzí, že nevydržela baterie ve fotoaparátu a nestihla jsem zvěčnit pana Ludvíka Ondruška s jeho krásnými tatary. Příště to napravím. Opravdová radost z vlastních výrobků se objevila u všech zůčastněných. A nejen dětí, což nás naplňuje smysluplností pořádat další školní akce.

 

Vynášení Moreny

24. března 2009

"Morenu neseme, utopiť ideme ..." ,tak zní začátek folklórní písně místního regionu. MŠ 1.máje zimu zaháněla před prvním jarním dnem a děti z MŠ Štefánikova až po něm. Nedá se nic dělat, když připadl na sobotu. Ale paní Zimu jsme vyhnali zodpovědně, protože se už dlouho můžeme radovat ze slunečních paprsků, jarních květin a kvetoucích stromů.

 

Vítání občánků

21. března 2009

Tak tohle je letošní parta, která vítá nové občánky v našem rodném městě. Nenudí se ani v přestávkách mezi jednotlivými vystoupeními, a že jich je celkem dost, potvrdí paní učitelky. Kreslí, hrají společenské stolní hry a nebo si zrovna pochutnávají na občerstvení z MěÚ. V první jarní den byly celkem 4 skupiny kojenců, které naše děti vítaly písničkami a básničkami. Doufáme, že náš výkon všichni hezky ocenili.

 

Sportovní odpoledne

21. února 2009

V loňském školním roce jsme byli zvědaví, co nám přinese letošní 8.ročník. Opět nás překvapila solidní návštěvnost, i když jsme se znovu trefili do stejného termínu s fašankem a maškarami. Dětem to neubralo na chuti závodit a vyhecovat své rodiče k pohybové aktivitě. Jen tak houšť - vždyť všechny pozitivní zážitky, které prožijete se svými ratolestmi, vás musí velmi uspokojovat a naplňovat pocitem štěstí, jaké že to mám zázračné dítě. A ono opravdu zázrakem je. Podívejte se na zveřejněné fotografie a uvěříte. Posledním závodním párem nebyly děti, ale "staří harcovníci" ze Sokola!

 

Školní karneval

19. února 2009

"Máme rádi karneval, karneval, protože je skvělý bál, skvělý bál..." Touto mini říkankou chci vyjádřit báječné pocity dětí při našem školním rejdování. Děti se svými paní učitelkami, kterým nechyběl smysl pro legraci a stylový obleček, se opravdu dosytosti vytancovaly, vyzpívaly a vyhrály si.

 

Karneval

25. ledna 2009

"Kšandy, rifle, kšiltovka a úspěch je hotovka!" Tento originální převlek se bezpochyby hodí na karnevalový bál pořádaný Domem dětí v Bojkovicích. A když k tomu zazní písnička "Auto" od skupiny Šlapeto - není co dodat. No, uznejte sami.

 

Country na Akademii

17. prosince 2008

Netradiční vystoupení našich dětí z MŠ 1.máje se dočkalo velkých ovací. Při country polonéze a písni "Zuzana" nadšeně tleskala celá sportovní hala. Nápaditá a technicky náročná choreografie zde vynikla a děti tak mohly v plné míře předvést své country tanečky nacvičené pod vedením paní učitelek Hany Šmigurové a Barbory Bruštíkové. Mimichodem i jim stylové oblečení velmi slušelo.

 

Koledování Máj

11. prosince 2008

Letošní Vánoce opět proběhly beze sněhu, ale dětem to neubralo nic na radosti, aby svým nejbližším předvedly, co se všechno před Vánocemi ve školce naučily. Naše "koledování" proběhlo opravdu v radostné náladě za zvuku rolniček u nejmladších dětí z Medvídků, harmonia při zpěvu Želviček a taneční kreaci při vánoční písni Hany Zagorové "Zima,zima". Na závěr jsme se občerstvili punčem, dobrotami od maminek a našich paní kuchařek.

 

Zvonkování Štefánikova

9. prosince 2008

Tak jako všechny děti na světě se těší na Ježíška, tak i ty naše ve školkách se nemohly dočkat, co jim asi nadělí? Nemusely se bát, že:"...mně asi nic,protože jsem zlobil...", tak jak se zpívá v písničce - pod stromečkem našly různé zajímavosti od loutkového divadélka až po velkou dřevěnou autodráhu. Dárky byly částečně zakoupeny i z prostředků Sdružení rodičů.

 

Exotická zvířátka v MŠ

12. listopadu 2008

Sáhli jsme po nezvyklé nabídce - návštěvě exotických zvířat ve školce. Abychom se nebáli, přišli se na tato netradiční zvířátka podívat i žáci ze Základní školy praktické v Bojkovicích. Reakce byly opravdu různorodé. Byli mezi námi velcí odvážlivci, kteří se nebáli hada chytnout a pohladit ho, ale i takoví, co se potřebovali přitulit k paní učitelce a hledat u ní oporu - viď, Františku. A naše paní účetní, ta se fakt nebála, pozorně si prohlédněte druhou fotku.

 

Přijel Martin na "Bílém koni!"

11. listopadu 2008

Podzim je krásné období, ale přesto rádi vítáme paní Zimu. Vždyť sníh nám přináší tolik radovánek. Letos byl II.ročník Lucerničkové slavnosti v areálu bojkovického zámku Nový Světlov. Po přehrání krátké pověsti a písni o Martinovi,tentokrát opravdu všichni viděli, jak přijel bílý kůň s Martinem v sedle. Není zvyklý na blesky z fotoaparátu, tak nám brzy ujel. To nevadí, příští rok ho uvidíme znovu a opět půjdeme hledat zlatý poklad za světel lucerniček vyrobených ve školce.

 

Malá dětská olympiáda

30. října 2008

Vidíte, jací jsou z nás borci? Volné lehkoatletické disciplíny nám opravdu nejsou cizí - co říkáte? A občerstvení na závěr příjde vždycky vhod. V příjemném podzimním dopoledni jsme se opět sešli na hřišti u Církevní střední odborné školy v Bojkovicích a společně se radovali z běhu, skoku do dálky i hodu míčkem. Kdo vyhrál? No přeci všichni!!!

 

Světlušky

23. září 2008

Naše první akce v tomto školním roce byla opět ve spolupráci s Domem dětí v Bojkovicích. Naše děti se opravdu činily a na vlastní kůži si vyzkoušely, jak je ve světě těžké se orientovat bez zraku.